تنظیم مناسب دمای یخچال جنرال الکتریک یکی از رایج ترین سوالات و مشکلات افراد می باشد؛ چرا که اگر دمای یخچال را به درستی تنظیم نکنیم، باعث فساد مواد غذایی داخل آن می شود. با مطالعه مقاله زیر می توانید دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک خود را تنطیم کنید. این کار باعث می شود، مواد غذایی را در مدت زمان طولانی تری نگه دارید. در این مطلب چگونگی تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک را شرح می دهیم و نکاتی را برای تنظیم دما به شما خواهیم گفت.

می دانیم که تنظیم دما در مدل های مختلف یخچال با هم متفاوت است. در بعضی از یخچال ها تنظیم دما با صفحه کلید دیجیتال و در بعضی از مدل های قدیمی تر با تنظیم کننده کشویی و ولومی این کار صورت می گیرد.

نکته ای که باید بدانید این است، پس از تنظیم دما، 5 تا 6 ساعت به یخچال فریزر زمان بدهید تا خود را به دمای مورد نظر شما برساند؛ اما اگر پس از تنظیم دما، تغییری در دمای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک صورت نگرفت با نمایندگی جنرال الکتریک تماس بگیرید تا آنها با عیب یابی یخچال ساید مشکل را حل کنند.

نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک

پس از خرید و یا تعمیر یخچال جنرال الکتریک، نیاز دارید دمای آن را تنظیم کنید. تنظیم دمای یخچال در 6 ماه اول سال و 6 ماه دوم کمی متفاوت است؛ چرا که اگر در فصول گرم سال باشید، باید دمای یخچال را سرد تر کنید و در فصول سرد سال باید کمی دمای یخچال را تغییر دهید. ابتدا یخچال را راه اندازی کنید. پس از روشن کردن یخچال جنرال الکتریک تنظیمات عادی، بطور خودکار تنظیم می شوند.

یخچال های ساید بای ساید برای تنظیم دما، از صفحه نمایشگر لمسی برخور دارند. این صفحه نمایشگر در مدل های جدید یخچال جنرال الکتریک کاملا لمسی هستند؛ اما در مدل های قدیمی با دکمه های کنترلی تنظیم دما صورت می گیرد. یخچال های قدیمی تر نیز دارای تنظیم کننده ولومی یا کشویی هستند.

نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریکنحوه تنظیم دما یخچال جنرال الکتریک با تنظیم کننده ولومی و کشویی

همانطور که گفتیم در یخچال های قدیمی تر جنرال الکتریک تنظیم دما بصورت ولومی و کشویی است. این ولوم در قسمت بالایی یخچال فریزر در نزدیکی لامپ قرار دارد. ولوم تنظیم دما دارای اعداد و شیار هایی است که از آنها برای تنطیم دما استفاده می شود. بر روی این ولوم یک فلش مشاهده می کنید که نشان دهنده دمای مناسب یخچال فریزر است.

تنظیم دمای ولومی و کشویی فقط از نظر ظاهری با یک دیگر تفاوت دارند؛ ولی نحوه عملکردشان مانند هم می باشد. بر روی ولوم تنظیم دمای یخچال فریزر جنرال الکتریک اعداد 1 تا 5 قرار دارد که با چرخاندن ولوم به سمت عدد1 می توانید سرما یخچال را کاهش دهید و با چرخاندن آن به سمت عدد 5 یخچال را خنک تر می کنید.

اگر تنظیم دمای ولومی بصورت شیار بود و عددی نداشت باید ولوم را به سمت راست (جهت عقربه های ساعت) بچرخانید تا دمای یخچال فریزر شما کاهش یافته و سرد تر شود. بهترین دما برای تنظیم کننده ولومی و کشویی معمولا در وسط آن است و بستگی به تعداد اعدادی دارد که روی ولوم قرار می گیرد. اگر رنج اعداد 1 تا 5 بود، بهترین دما برای یخچال فریز عدد 3 است، اگر رنج اعداد 1 تا 9 باشد، دمای مناسب یخچال عدد 4 می باشد.

دمای یخچال را تنظیم کنید و یک دما سنج داخل یخچال قرار دهید، حدود 5 ساعت صبر کنید تا دمای جدید یخچال تنظیم شود. سپس دماسنج را در آورده و مشاهده کنید که دمای یخچال، همان دمایی است که می خواهید. چندین بار این کار را انجام دهید تا یخچال جنرال الکتریک به دمای دلخواهتان برسد. هنگامی که دمای یخچال را تنظیم کردید بهتر است آن را علامت گذاری کنید؛ تا اگر به هر دلیلی دمای یخچال بهم خورد، بتوانید دوباره آن را تنظیم کنید.

تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک مدل فرنچ

در این مدل از یخچال جنرال الکتریک با زدن دکمه Freezer می توانید دمای فریزر را تنظیم کنید. دقت کنید که دما بر حسب فارنهایت می باشد، مثل 37 درجه فارنهایت برابر است با 3 درجه سانتی گراد. برای تنظیم دمای یخچال نیز باید دکمه Fridge را فشار دهید. توجه داشته باشید که در این مدل یخچال، دما ابتدا بالا رفته و سپس پایین می آید.

اما اگر دکمه Fridge را به مدت 3 ثانیه نگه دارید یخچال جنرال الکتریک به سرعت شروع به سرما سازی می کند. در این حین کلمه CT بر روی نمایشگر دما ظاهر می شود که به معنی Turbo Cool می باشد. برای غیر فعال سازی این حالت باید 3 ثانیه دکمه Fridge را نگه دارید.

اگر دکمه Freezer را نیز به مدت 3 ثانیه نگه دارید حالت Freeze Turbo را فعال خواهید کرد. این حالت فریزر را در کمترین زمان خنک می کند و بر روی نمایشگر دما کلمه TF را مشاهده می کنید. برای خاموش کردن این حالت هم کافی است 3 ثانیه دکمه Freezer را نگه دارید.

عملکرد صفحه نمایشگر دیجیتال برای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

همانطور که گفتیم صفحات دیجیتال ممکن است لمسی و دکمه ای باشند. ابتدا برای آگاهی از نحوه تنظیم دما و دمای مناسب یخچال فریزر، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. اگر نمایشگر یخچال شما دکمه ای است می توانید با فشار دادن دکمه هایی که دارای فلش کوچکی هستند، دمای یخچال را تنظیم کنید. هنگامی که دکمه ها را فشار دادید، صفحه نمایشگر اعدادی را نمایش می دهد که همان دمای یخچال می باشد. آن را روی 37 درجه فارنهایت تنظیم کنید.

توجه کنید که اگر دما از 40 درجه فارنهایت بیشتر شود، باعث فساد مواد غذایی داخل یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک خواهد شد. پس از انجام تنظیمات جدید زمانی را به یخچال بدهید تا دمای داخلش را تنظیم کند. هنگامی که دمای یخچال فریزر را تنظیم کردید، از درست تنظیم شدن دمای داخل آن مطمئن شوید؛ اما اگر دمای داخلی یخچال تغییری نکرد، باز هم آن را تنظیم کنید. نکته قابل توجه اینجاست که پس از تنظیم دما یخچال باید حداقل 5 تا 6 ساعت صبر کنید و سپس دوباره این کار را انجام دهید.

اگر تمام مراحل تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک را انجام دادید؛ ولی باز هم دما تنظیم نشد، با نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک تماس بگیرید. آنها اقدامات لازم را برای تنظیم دمای یخچال شما انجام خواهند داد.