در این مقاله توضیحاتی راجب علت بسته نشدن درب ساید بای ساید می دهیم. یکی از مشکلات رایجی که اکثر افراد با آن سر و کار دارند بسته نشدن درب یخچال است. ممکن است نیاز به تعمیر و بررسی یخچال برای هرکسی پیش بیاید. ما در این مقاله تمامی این موضوعات  را برای شما خواهیم گفت.

بسته نشدن درب ساید بای ساید مهمترین معضلی است که باعث بوجود آمدن مشکلاتی می شود. این مشکلات میتواند، خروج سرما از داخل یخچال، یکی از دلایل فساد مواد غذایی دورن آن، فشار به موتور یخچال برای خنک نگه داشتن محیط یخچال و بوجود آمدن مشکلاتی که می تواند با ضرر مالی همراه باشد.

اما علت بسته نشدن درب ساید بای ساید می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد، که اگر نسبت به آن بی تفاوت باشیم با مشکلات جدیدتری رو به رو می شویم. برای اینکه یخچال و فریزر به درستی کار کنند باید درب آنها کاملا بسته باشد. گاهی اوقات در خانواده ها بر سر باز ماندن درب ساید بای ساید بحثی بوجود می آید، اما علت این حساسیت بر سر درب یخچال و ساید بای ساید چه چیزی می تواند باشد. و چرا درب ساید بای ساید در زمان طولانی نباید باز بماند.

برای پاسخ به سوالات و دلایل و علت هایی که درب ساید بای ساید بسته نمی شود. چگونگی حل این مشکل برای جلوگیری از خسارت و مراقبت بیشتر از ساید بای ساید در این مقاله با ما همراه باشید.

علت های بسته نشدن درب ساید بای ساید

اولین علت بسته نشدن درب ساید بای ساید می تواند وجود شیء باشد داخل یخچال، که مانع بسته شدن درب یخچال ساید شما شده است. پس در ابتدا مطمئن شوید، مواد غذایی مانع بسته نشدن درب آن نمی شوند. با دقت حاشیه های درب یخچال ساید را چک کنید و از عدم وجود شیء که مانع بسته شدن در ساید شده است اطمینان حاصل کنید. حال دوباره در یخچال را بسته و امتحان کنید که  کاملا بسته می شود.

دومین و عجیب ترین علت بسته نشدن درب ساید بای ساید می تواند پر بودن بیش از حد درب یخچال ساید باشد، که در اکثر مواقع شاید کمتر به آن توجه کنید. تمام قفسه های درب یخچال را چک کنید. ممکن است بطری آب یا اقلام غذایی که در درب  یخچال گذاشته اید سنگین بوده و مانع از بسته شدن آن شود. یخچال را سبک کنید، لولاهای در را به دلیل سنگینی بیش از حد ممکن است کمی شل شده باشنده و درب یخچال از تراز در آمده باشد و بسته نشود. با یک پیچ گوشتی می توانید پیچ لولای یخچال را سفت کنید تا درب آن تراز شود. حال دوباره امتحان کنید و درب یخچال را کامل ببندید.

علت بسته نشدن درب یخچال

سومین علت بسته نشدن درب ساید بای ساید ، می تواند تراز نبودن خوده ساید بای ساید باشد. اما چگونه باید آن را بفهمیم. این مشکل بیشتر برای ساید هایی پیش می آید که طول عمر بالای 2 سال داشته باشند. به مرور زمان هر عامل خارجی می تواند باعث عدم تراز بودن یخچال شود. مثل نشست زمین، مسطح نبودن محلی که ساید در آن قرار دارد و ….

این عامل باعث می شود تمام سنگینی مواد غذایی داخل ساید بای ساید بجای پایه های یخچال، روی درب آن باشد. به راحتی با استفاده از تراز می توانید این مسئله را بررسی کنید. تراز را باید روی خوده ساید قرار دهید، اگر بررسی کردید و یخچال سایدتان تراز نبود، باید آن را تراز کنید. میتوانید از چوب یا مقوا در زیر پایه ها استفاده کنید یا اگر پایه ها قابل تنطیم کردن بودند با تنظیم کردن پایه های ساید بای ساید، آن را تراز کنید.

توجه داشته باشید که تراز نبودن به تنهایی نمی تواند علت بسته نشدن درب ساید بای ساید شما باشد، چرا که اگر مگنت یخچالتان جدید باشد، خود عاملی برای بسته نشدن درب آن است که پس از مدتی رفع می شود. با بررسی این موارد، دوباره امتحان کنید که درب یخچال بطور کامل بسته می شود.

چهارمین علت بسته نشدن درب یخچال می تواند خرابی لاستیک درب آن باشد. این مشکل یکی از رایج ترین و شایع ترین علت های بسته نشدن در ساید است. هنگامی که لاستیک درب یخچال مشکلی داشته باشد، باعث می شود که درب کامل بسته نشود. علت های خرابی لاستیک درب یخچال را با هم بررسی می کنیم.

لاستیک درب یخچال و یا ساید دارای مگنت یا آهن ربایی است. برای اینکه مانع از ورود و خروج هوای داخل یخچال شود، این لاستیک به دیواره ساید بای ساید می چسبد. اما اگر لاستیک درب یخچال دارای برآمدگی یا خیلی سفت باشد، یکی از دلایلی است ک باعث بسته نشدن درب یخچال می شود. برای حل این مشکل می توانید از حرارت استفاده کنید. اما نه حرارت آتش مثلا حرارت سشوار.

این حرارت باعث می شود، اگر چسب قسمتی از لاستیک شل شده باشد، آن قسمت از چسب محکم شود.  یا اگر قسمتی از لاستیک سفت شده است در نرم شدن آن می تواند تاثیر داشته باشد.

حال اگر مگنت یا آهن ربای داخل لاستیک یخچال تمام شده باشد، این هم علت بسته نشدن درب یخچال ساید بای ساید می شود. ممکن است لاستیک درب یخچال ساید تمیز نباشد که این عدم تمیز بودن باعث می شود چسبندگی درب به دیواره یخچال ساید کم شود. برای جلوگیری از این مشکل می توانید هنگام تمیز کردن یخچال محل چسبندگی لاستیک به دیواره یخچال را نیز تمیز کنید.

این کار باعث می شود گرد و غباری که در محل چسبندگی لاستیک با دیواره یخچال ساید بای ساید وجود دارد، از بین برود و درب یخچال کاملا بسته شود. اما آخرین علت بسته نشدن درب ساید بای ساید می تواند هیچکدام از این عوامل نباشد. و تنها دلیل و عامل این باشد که لاستیک درب یخچال نیاز به تعویض دارد. برای تشخیص این مورد تنها کافیست لاستیک را بررسی کنید که کهنه و فرسوده نشده نباشد.

اگر لاستیک درب ساید بای ساید فرسوده شده بود و نیاز به تعویض داشت، می توانید با نمایندگی تعمیر یخچال پروفایل تماس بگیرید. اما اگر بررسی مواردی که در مطلب بالا گفته شد برای شما دشوار بود، می توانید این کار را به تعمیرکاران یخچال در نمایندگی گلد سرویس بسپارید.

تعمیر یخچال ساید بای ساید بوش 

ما به عنوان نمایندگی تعمیر ساید بای ساید بوش در تهران با به کارگیری بهترین تعمیرکاران، تمامی خدماتی تعمیر ساید بای ساید بوش و نمایندگی های دیگر مانند پروفایل، جنرال الکتریک، وستینگهاوس و … را انجام می دهیم.