علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی را برای شما شرح می دهیم. مشکلی که می تواند برای هرکسی پیش بیاید. این است که پس تمام شدن کار ماشین لباسشویی متوجه آن شوید که لباس های درون آن خشک نشده است. اما مشکل از کجاست؟ علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چه می تواند باشد؟ با گلد سرویس همراه باشید تا علت این مشکل را جویا شویم.

بهترین مزیتی که یک ماشین لباسشویی باید آن را داشته باشد، برنامه خشک کن است. این مزیت کار خیلی از افراد را آسان کرده است. زیرا مدت زمان کامل خشک شدن لباس ها را پایین می آورد. حال فرض کنید فصل زمستان باشد. لباسی را که احتیاج دارید، از ماشین در می آورید و با خیس بودن لباس مواجه می شوید. برای زمانی که در پوشیدن لباس عجله هم داشته باشید این مشکل بزرگی است.

این مشکل از خشک کن لباسشویی ناشی می شود. اما در این زمان که اکثر خانواده ها آپارتمان نشین هستند. با این همه لباس خیس چه کنیم؟ در زمان بروز این مشکل به سرعت با یک تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی تماس بگیرید. تا با عیب یابی ماشین لباسشویی شما این مشکل بزرگ را حل کند. یا با مطالعه مقاله زیر می توانید مشکل را خودتان حل کنید.

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

با توجه به مطالب بالا متوجه اهمیت بالای خشک کن شدیم. در اینجا ما با ارئه مطلبی تمام اقدامات اولیه در هنگام خشک نشدن لباس، مشکلات خشک کن لباسشویی و چگونگی حل کردن آن را برای شما خواهیم گفت. با مطالعه مقاله می توانید خودتان این مشکل را حل کنید. قبل از هر اقدامی ابتدا برنامه ی ماشین لباسشویی را ریست کنید.

برای ریست کردن ماشین لباسشویی ابتدا آن را خاموش و از برق بکشید. یک دقیقه که گذشت ماشین را به برق بزنید، حال 6 بار هر بار پس از گذشت 12 ثانیه درب ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید. با این کار ماشین لباسشویی ریست می شود. اما اگر مشکل حل نشد اقدامات زیر را بررسی کنید.

علت اول

اولین علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی می تواند، خراب شدن قطعات بکار رفته در خوده ماشین باشید. اگر زمانی قطعات ماشین لباسشویی خود را تعویض کردید، ممکن است در ماشین شما از قطعه های غیر استاندارد و تقلبی استفاده کرده باشند. این قطعات غیر استاندارد به قسمت های دیگر ماشین شما آسیب می رساند و خسارت مالی جدیدی را روی دست شما می گذارد.

علت دوم

دومین دلیل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی پر بودن بیش از حد ماشین لباسشویی است. طبق برنامه ای که به ماشین داده اید باید میزان پر بودن آن را بررسی کنید. اگر ماشین لباسشویی را بیش از حد ظرفیت آن پر کرده باشید، مانع از خشک شدن کامل لباس ها می شود. این را در نظر بگیرید که مخزن لباسشویی باید سه چهارم پر شود. اما بستگی به برنامه ای که به آن می دهید هم دارد.

علت سوم

سومین علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل قطعی برق آن باشد. در برخی موارد قطعی برق یا عدم اتصال جریان برق باعث می شود، خشک کن لباسشویی به درستی کار نکند. در این صورت لباس ها کاملا خشک نمی شوند. مشکلاتی چون خرابی پریز برق، نوسانات برق، قطع شدن سیم ها و… میتواند موجب از کار افتادن خشک کن شده باشد. در چنین شرایطی باید با برقکار تماس گرفته شود.

دلیل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

علت چهارم

چهارمین دلیل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی می تواند ایراد در شلنگ تخلیه آب آن باشد. ابتدا باید ماشین لباسشویی را جلو کشیده ، پشت آن را نگاه کنید. اگر مانعی بود آن را برطرف کنید. توجه داشته باشید که شلنگ خم نشده باشد زیرا مراحل خشک کردن را با مشکل مواجه می کند.

علت پنجم

پنجمین دلیلی که می توان به آن اشاره کرد، خراب بودن فیوز حرارتی یا ترموستات ماشین لباسشویی است. وجود مشکل در فیوز حرارتی یا ترموستات باعث می شود خشک کن ماشین لباسشویی به درستی عمل نکند. راه حل این مشکل را باید به متخصص بسپارید.

علت ششم

ششمین علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی مشکل در ترانس برد الکتریکی ماشین لباسشویی است. مشکل سوختن یا خراب بودن ترانس برد باعث می شود خشک کن ماشین لباسشویی دیگر کار نکند. با عوض کردن ترانس برد الکتریکی می توانید مشکل را حل کنید. اما اگر این کار برای شما دشوار است با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

علت هفتم

هفتمین و مهمترین دلیل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی خراب بودن موتور آن است. این مشکل زمانی پیش می آید که موتور ماشین لباسشویی بیش از حد داغ شده باشد و از کار بیفتد. اما این مشکل پس از خنک شدن موتور ماشین لباسشویی حل می شود. اما توجه داشته باشید که نرسیدن هوا به خشک کن هم میتواند عاملی باشد، که باعث شود خشک کن به درستی کار نکند. نرسیدن هوا باعث متخل شدن مراحل خشک کن می شود. و گرمای کافی به لباس ها نمی رسد.

آخرین علت خشک نشدن لباس در لباسشویی

آخرین علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی آبگیری نکردن ماشین است. اگر آبگیری ماشین لباسشویی کار نکند لباس ها خیس می مانند. برای حل این مشکل باید میزارن فشار آب ساختمان را کنترل کنید و از بالا بودن آن اطمینان حاصل کنید. برای آبگیری به فشار بالای آب نیاز است. سپس شیر های ورودی آب را چک کنید که وصل باشند.

عللی که در بالا برای شما گفته شد را با دقت لازم چک کنید. اگر مشکل خشک نشدن لباس باز هم حل نشد می توانید با یک تعمیرکار متخصص و مجرب تماس بگیرید و از آنها برای حل مشکل ماشین لباسشویی کمک بگیرید. اما علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی میتواند غیر از مواردی که در بالا برای شما ذکر شد باشد. که ما خلاصه وار آنها را برای شما خواهیم گفت.

این موارد شامل :

  • گرفتگی پمپ آب
  • ایراد در خازن
  • قفل شدن شیر برقی
  • خرابی کلید خشک کن
  • ایراد در تا خو ماشین لباسشویی
  • مشکل در زغال های موتور

و…

هر کدام از این ایراد ها می تواند باعث خشک نشدن کامل لباس های شما باشد. در این مقاله با علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی آشنا شدیم. با راه هایی که برای شما گفته شد می توانید به زودتر حل شدن مشکل جدی خشک نشدن لباس ها کمک کنید. اگر به دنبال تعمیر لباسشویی بوش بودید از طریق منوی سایت وارد نمایندگی تعمیرات مربوطه شوید.