ماشین لباسشویی، وسیله ای است که در اکثر خانه ها از آن استفاده می شود. امروزه این وسیله یکی از مهم‌ترین وسایل خانگی محسوب می شود؛ چرا که با خراب شدن آن، لباس ها را خودتان باید بشویید. با آپارتمانی شدن منازل مسکونی کار شستن لباس ها با دست بسیار مشکل شده است و همین امر افراد را ملزم به خریدن ماشین لباسشویی می کند.

برای خرید لباسشویی باید برندی را انتخاب کنید که سال ها برایتان کار کند و کمترین استهلاک را داشته باشد. ماشین لباسشویی بوش دقیقاً همان لباسشویی است که خانه شما به آن نیاز دارد تا با عملکرد فوق العاده و کمترین استهلاک نیاز های شما از شستن لباس را برآورده کند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که لباسشویی بوش در حین کار، ناگهان متوقف شود یا برنامه تنظیم شده را انجام ندهد. در این شرایط شما باید لباسشویی را ریست کنید. ما در این مقاله نحوه ریست کردن لباسشویی را به شما عزیزان آموزش می دهیم تا در هنگام بروز مشکل بتوانید در خانه به راحتی این کار را انجام دهید.

نحوه ریست کردن لباسشویی بوش

برای اینکه بتوانیم نتایج لازم را از ریست کردن لباسشویی بگیرید، باید این کار را طبق دستورالعمل بیان شده در این مقاله و درست انجام دهید. اگر مراحل ریست کردن یخچال را به درستی انجام ندهید، نه تنها مشکل حل نمی شود بلکه ممکن است مشکلات دیگری نیز به آن افزوده شود. اگر پس از ریست کردن ماشین لباسشویی باز هم مشکل حل نشد، برای عیب یابی و سرویس دستگاه با نمایندگی بوش تماس بگیرید.

در چه زمانی باید ماشین لباسشویی را ریست کنید

اگر ماشین لباسشویی شما در حین شستشو متوقف می شود یا اصلاً شروع به کار نمی کند، بهتر است ابتدا اتصال لباسشویی به برق را چک کرده و سپس بررسی کنید که دستگاه در وضعیت تعادل باشد. اگر خرابی به دلایل بالا نبود، ابتدا برق لباسشویی را به کلی قطع و دوباره وصل کنید و سپس دکمه START-PAUSE و یا دکمه START را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا دستگاه به کلی ریست شود، پس از انجام این کار، آن را دوباره روشن کنید.

خدمات ما: نمایندگی تعمیرات بوش

نحوه ریست کردن لباسشویی بوش به دو صورت انجام می گیرد:

  • ریست کردن لباسشویی بوش بدون دکمه ریست
  • ریست کردن لباسشویی بوش دارای دکمه ریست

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش دارای دکمه ریست

اولین و مهم ترین مرحله در ریست کردن ماشین لباسشویی بوش، خاموش کردن دستگاه است؛ چرا که اگر دستگاه روشن باشد، هیچ اتفاقی روی نخواهد داد. پس از خاموش کردن دستگاه، برنامه لباسشویی را روی cotton تنظیم کرده و آن را روشن کنید و پس از شروع برنامه سریعاً دکمه temp یا speed spin را فشار دهید. پس از آن دکمه level water یا function را بزنید.

اگر همه این کار ها را کامل و مرحله به مرحله انجام داده باشید، باید عبارت t01 را روی صفحه نمایش مشاهده کنید. کمی صبر کنید تا عبارت t02 روی صفحه نمایان شود و بلافاصله start را فشار دهید. اگر همه مراحل را درست انجام داده باشید، عبارت ELT روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. سپس باید دکمه ریستارت را بفشارید تا روی صفحه، ارور دستگاه نشان داده شود و بعد برای از بین بردن کد ارور، کلید temp را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. سپس کد EOD روی صفحه نمایان می شود و بدین صورت، ماشین لباسشویی شما ریست و بسیاری از مشکلات فنی آن برطرف خواهد شد.

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش بدون دکمه ریست

امروزه در بیشتر ماشین لباسشویی هایی که در شرکت بوش تولید می شوند، دکمه ریست وجود دارد و به همین دلیل است که ریست کردن لباسشویی برای افراد آسان می شود؛ اما ممکن است گاهی اوقات برای ریست کردن دستگاه های قدیمی تر که دکمه مخصوص در آن‌ها تعبیه نشده، به مشکلات زیادی بر بخورید.

بهتر است بدانید که این مشکل به راحتی قابل حل است و برای این کار تنها کافیست برق لباسشویی را با توجه به مدت زمان ذکر شده در دفترچه راهنمای آن، قطع کنید. حد نرمال این تایم معمولاً بین 30 ثانیه تا 1 دقیقه است که با توجه به مدل دستگاه، متغیر می باشد.

موارد مرتبط: تعمیر لباسشویی بوش

همچنین اگر ماشین لباسشویی شما ریموت داشته باشد، چرخنده آن را در جهت حرکت عقربه های ساعت بگردانید و توجه داشته باشید که روی حالت final spin قرار نگیرد. بهتر است ابتدا برق دستگاه را قطع کنید تا امکان ریست کردن برای شما فراهم شود.  پس از آن چرخنده شستشو لباسشویی را بچرخانید، دقت کنید آن را روی هر حالتی به جز spin قرار دهید و در آخر از ورود آب کافی به دستگاه اطمینان حاصل کنید.

اگر تمام مراحل بالا را به ترتیب و کامل انجام داده و از ورود آب به لباسشویی نیز مطمئن شدید، حال وقت آن است که برق دستگاه را وصل کرده و با خیال راحت از آن استفاده کنید. البته بهتر است قبل از ریست کردن ماشین لباسشویی خود، به دفترچه راهنما مراجعه کنید؛ زیرا گاهی اوقات برخی از ماشین لباسشویی ها، تنها با قطع کردن برق برای یک مدت مشخص، تنظیماتشان خود به خود ریست می شود و نیازی به انجام کارهای بالا نیست.

حتماً میدانید که پس از ریست کردن، بسیاری از مشکلات دستگاه بر طرف می شود؛ اما این مسئله نباید باعث شود تا شما ماشین لباسشویی خود را پشت سر هم ریست کنید و به این امید باشید که با این کار، همه عیب های آن از بین برود! گاهی اوقات مشکلی که شما را آزرده خاطر می کند، با ریست کردن دستگاه بر طرف نمی شود و لازم است از یک متخصص بخواهید تا آن را بررسی و بعد از ریشه یابی مشکل، آن را بر طرف کند.

بنابراین، بهتر است در صورت بروز هر گونه مشکل در ماشین لباسشویی بوش، ابتدا به دفترچه راهنمای آن مراجعه کرده و بررسی کنید که آیا مشکل دستگاه شما با ریست کردن بر طرف می شود یا لازم است از یک متخصص فنی برای عیب یابی کمک بخواهید. ما در این مقاله علت ریست کردن لباسشویی را برای شما بیان کردیم که با استفاده از آن می توانید مشکل متوقف شدن دستگاه را در حین کار حل کنید.