از کاربردی ترین لوازم برقی موجود در منزل که کیفیت و ماندگاری آنها برای افراد از اهمیت بالایی برخوردار است، یخچال و ساید بای ساید ها هستند؛ چرا که وظیفه نگهداری تمام مواد غذایی از جمله گوشت ها، شیر، میوه ها و بیشتر خوراکی های مهم بر عهده شان می باشد. وجود هرگونه خرابی در یخچال و ساید بای ساید، مساوی با فاسد شدن مواد درون آن است؛ بنابراین همه افراد برای سالم ماندن یخچال فریزر ساید خود تمام تلاششان را می کنند تا بتوانند برای مدت زمان بیشتری از مواد غذایی خود استفاده کنند.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با شنیدن صدا های ناهنجار از یخچال، مشاهده مواد فاسد موجود در فریزر، تغییر رنگ گوشت ها از شدت یخ زدگی و به خاطر بی اطلاع بودن شما از علت و راه حل این اتفاقات ناگوار، فعالیت های مختلف دستگاهتان مختل شده و مجبور به تعویض ساید بای ساید شوید. اگر شما به دنبال یک یخچال فریزر با کیفیت مناسب و ماندگاری بالا هستید، ما به شما ساید بای ساید برند بوش که مورد تأیید بسیاری از صاحب نظران عرصه لوازم برقی است را پیشنهاد می کنیم.

ما در این مقاله به بررسی رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای همه یخچال ها اتفاق بیفتد، خواهیم پرداخت.

خدمات گلد سرویس: تعمیر ساید بوش

عیب یابی یخچال فریزر ساید بای ساید بوش و را های برطرف کردن آن

ساید بای ساید بوش و را های برطرف کردن آن

اولین و رایج ترین مشکلی که ممکن است برای هر یخچال فریزری پیش بیاید، ایجاد صدای زیاد و سرسام آور است که برطرف کردن آن، کار سختی نمی باشد. یکی از اصلی ترین علت های این ایراد، فرسوده بودن، عدم رسیدگی و سرویس نکردن دوره ای فن آواپراتور یخچال است که باعث خشک شدن آن و ایجاد صدا های بسیار بلند و ناهنجار می شود. این مشکل را معمولاً با یک روغن کاری ساده می توانید برطرف کنید و اگر مشکل آنقدر بد بود که با روغن کاری رفع نشد، فن را تعویض کنید.

از مجموعه صدا های ناهنجار که از یخچال فریزر ساید بوش شنیده می شوند، می توان به صدای غژغژ که به خاطر کم و زیاد شدن یکهویی سرعت فن ایجاد می شود، صدای کلیک مانندی که با افتادن یخ ها درون منبع ایجاد می گردد، صدای برخورد فن یخچال به توده های برفک، صدای شرشر آب که به دلیل مراحل یخ سازی شنیده می شود و صدای سرسام آور از موتور دستگاه که نشان دهنده کثیف بودن بیش از حد آن است، اشاره کرد. برای حل هر کدام از این مشکل ها، بهتر است کار را به کسی بسپارید که تجربه و تخصص کافی در این زمینه را دارد.

دومین مشکلی که ممکن است برای یخچال فریزر ساید شما پیش بیاید، خاموش نشدن یا یکسره شدن آن است. خاموش نشدن و پیوسته کار کردن یخچال، علاوه بر ایجاد مشکلات مختلف برای موتور، باعث به وجود آمدن صدا های ناهنجار و سرسام آور از بخش های مختلف دستگاه و افزایش چشمگیر مصرف برق و قبض های نجومی خواهد شد.

از دلایل خاموش نشدن و یکسره کار کردن یخچال فریزر ساید بوش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود گرد و غبار یا کثیف بودن فضا های اطراف کندانسور یخچال
  • یکی از اصلی ترین دلایل یکسره شدن یخچال تنظیم دمای دستگاه بر روی پایین ترین درجه ممکن است که باعث فعالیت زیاد کمپرسور برای حفظ دمای یخچال و در نتیجه خراب شدن آن می گردد. همچنین تنظیم یخچال فریزر ساید بای ساید بوش بر روی پایین ترین دمای ممکن باعث کاهش عمر مفید دستگاه و یخ زدگی مواد موجود در یخچال و فریزر می شود.
  • گاهی اوقات نیز امکان دارد که علت های بالا موجب ایجاد مشکل نشده باشند و ایراد از بخش های دیگر یخچال فریزر باشد. در این مواقع مهم ترین بخش هایی که باید آنها را مورد بررسی قرار دهید، عبارت اند از: ترموستات، هیتر دیفراست و تایمر دیفراست و… که رفع هر کدام از مشکل های به وجود آمده در این قسمت ها را باید به افراد مجرب و متخصص بسپارید.

چهارمین و اصلی ترین مشکلی که ممکن است برای هر یخچال فریزر در هر برندی اتفاق بیفتد، کار نکردن یخچال است. دلایلی که ممکن است باعث شوند تا این اتفاق رخ دهد و راه حل های آنها، عبارت اند از: پریدن فیوز دستگاه: برای حل این مشکل تنها کافی است فیوز را تعویض کنید، وصل نبودن برق یخچال که با بررسی دو شاخه دستگاه و نحوه صحیح وصل بودن آن می توانید این ایراد را نیز برطرف کنید، قرار گرفتن دستگاه در حالت نمایشگاهی که با یک بار از برق کشیدن و دوباره وصل کردن یخچال فریزر ساید این مشکل نیز قابل حل است.

پیشنهاد گلد سرویس: نمایندگی تعمیرات بوش تهران

پنجمین و بد ترین اتفاقی که ممکن است برای یخچال فریزر ساید بای ساید بوش شما رخ دهد، وجود برفک در یخچال و یا فریزر است. از رایج ترین دلایل ایجاد برفک در یخچال، می توان به میعان هوای گرم و مرطوب اطراف یخچال بر روی لوله ها که با گذشت زمان سفت شده و موجب ایجاد برفک یا یخ زدگی در داخل دستگاه می شوند، اشاره کرد.

ممکن است برفک ها در جا های مختلف فریزر تشکیل شوند که بسته به مکانشان، راه از بین بردن آنها متفاوت است. اولین و اصلی ترین جا که ممکن است توده های برفکی در آن مشاهده شوند، اطراف درب فریزر است که دلایل این اتفاق عبارت اند از: بسته نشدن درب فریزر برای یک مدت طولانی و وجود ایراد در واشر و بست درب دستگاه.

برای حل این مشکل ها، تنها کافی است پس از اتمام کارتان با یخچال فریزر ساید بوش، از بسته شدن درب آن اطمینان حاصل کرده و یا واشر آن را بررسی نموده و در صورت وجود هر گونه پارگی بر روی واشر درب، هر چه سریع تر به تعویض آن اقدام کنید. اگر هم مقدار کمی از برفک در همه جای فریزر شما دیده می شود، دلیل این اتفاق دمای بسیار پایین دستگاه است که برای برطرف کردن این مشکل باید دمای یخچال فریزر را در حالت نرمال خود قرار دهید.

ما در این مقاله رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزر ساید بای ساید بوش اتفاق بیفتد و راه حل های آنها را برای شما عزیزان شرح دادیم تا در صورت مشاهده هر کدام از این عیب ها در دستگاه خود، تنها با چند روش ساده آنها را برطرف کنید. اگر یخچال فریزر ساید شما دچار مشکلی شد که در بالا ذکر نشده، تنها کافی است از یک متخصص مجرب برای حل آن کمک بخواهید.